Gladheids- melder.nl
Samen beter de winter door
Diensten
Grafisch ontwerp
Technische realisatie
Service & optimalisatie
Techniek
Google Maps API
Twitter koppeling
.NET
De Uitdaging
De winter staat weer voor de deur. Er wordt zelfs de koudste winter in jaren voorspeld. En daar komt natuurlijk een hoop gladheid bij kijken. Gladde wegen, gladde fietspaden, een gladde stoep. Vaak wordt in het weerbericht voorspeld dat het plaatselijk glad kan worden. Maar waar is 'plaatselijk' precies?
Samen met de ANWB bedachten we hier een oplossing voor: De Gladheidsmelder. Waar je je ook bevindt, je kunt direct via Twitter of de mobiele website doorgeven waar het glad is. Of het nou om een stuk stoep of een hele snelweg gaat. Zo hopen we heel wat verrassingen en (belangrijker nog!) blikschade te voorkomen.
De Oplossing
De website bestaat uit een Google Maps kaart die bijna de gehele grootte van het beeldscherm beslaat. Op deze kaart kunnen bezoekers met markers aangeven waar het glad is. Zo kun je dus snel uitzoeken of je gladde wegen tegen komt op weg naar je bestemming of beter een ommetje kunt maken.
Omdat je meestal op weg bent als je overvallen wordt door plotseling gladheid, kan gladheid op twee manieren gemeld worden: Via de mobiele website en via Twitter. De mobiele site bepaald automatisch waar je bent, zodat je met één druk op de knop direct meldt waar het glad is. Ook tweets met hashtag #gladheidsmelder worden automatisch in de website geladen. En als de locatie in deze tweet niet duidelijk is, wordt de twitteraar automatisch gevraagd om deze nog door te geven.
Het Resultaat
De website werd bij lancering erg goed ontvangen en er kwamen veel leuke twitterberichten binnen van mensen die blij waren met het initiatief. Omdat het nog niet echt glad is geweest hebben we de Gladheidsmelder nog niet in actie gezien, maar natuurlijk houden we het in de gaten.
Tineke de Buck | RT @mvdzwart: Major pitch gewonnen. Champagne op tafel bij #w3s #in
Bas van der Heijden | RT @Flexi23: sweet, box2d.js got a speedup: http://t.co/k8CvKhXs what to do with it!? ;)
Bjørn Hartgerink | biedt een rit aan naar Rotterdam via samenrijden.nl van de ANWB. Meerijden? http://tinyurl.com/d6k5psf
Stefan de Bes | http://www.rocrivor.nl/ is live!
Edwin van Koppen | druk bezig met kleine bugjes!
Menno van der Zwart | RT @mashable: A few things students should consider when starting to use social media professionally - http://t.co/uWHzWWXW #in
René de Leur | Welkom Kim Dijksma; de nieuwe accountmanager van ons Drupal team!
Martijn van Leen | Meld glibberige wegen via gladheidsmelder.nl van de ANWB en W3S http://gladheidsmelder.nl
Mark Verkerk | http://lnkd.in/8PURyR
Rutger van Schoonhoven | Wanneer is iets af? http://lnkd.in/yg5JGt
Maarten Hoogvliet | heel vet om t prototype van de nieuwste #W3S site in actie te zien bij usability test @Metrixlab :)
Akko van Ettinger | Nog een paar dagen en dan word de uitslag van de ASN Bank publieksprijs bekend gemaakt op voordewereldvanmorgen.nl http://lnkd.in/WNdK6j

_W34495.jpg)
_W34495.jpg)
_W34495.jpg)


